W bieżacym roku szkolnym realizowane są następujące projekty:

1. PAMIĘTAMY - Projekt obejmuje uczniów klas 2 a, 2 b, 3 a, celem jest zapoznanie uczniów z fragmentami historii naszego regionu, związanymi z walką o niepodległość oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Termin prezentacji projektu: wystawa prac uczniów oraz przygotowanie kotylionów - listopad 2019. Opielkunami projektu są: mgr Iwona Dulewicz, mgr Grażyna Siemionka i mgr Renata Strzałkowska.

2. Obrazy zawitały do szkoły czyli nowe życie dzieł sztuki -  Projekt obejmuje grupę uczniów 6 i 7 klas, celem projektu jest wykształcenie u uczniów kompetencji kulturowych, umiejetności analizy dzieł sztuki oraz twórczej reinterpretacji. Termin realizacji projektu - wystawa prac uczniów - marzec 2020, Dni Otwarte Szkoły. Opiekunem projektu jest mgr Maria Kokot.

3. Jak prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzić akcję RKO -  Projekt obejmuje 6 osobową grupę uczniów klas ósmych, celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i umiejętności wykorzystania jej w życiu codziennym. Termin realizacji projektu - Finał WOŚP, styczeń 2020. Opiekunem projektu jest mgr Paweł Dudek.

4. Jak wykonać poprawnie elementy techiki piłki nożnej - Projekt obejmuje grupę uczniów z klas 5 - 7, celem projektu jest zachęcanie uczniów do uprawiania sportu w sposób niekonwencjonalny (wykonywanie tricków). Termin realizacji - pokaz umiejętności - kwiecień, maj, czerwiec 2020. Opiekunem projektu jest Piotr Strzałkowski.