Europejski Dzień Języków

Jesteś tu: » Strona główna » Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków  ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu aby ukazać znaczenie nauki języków w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego i promować różnorodność językową i kulturową Europy obchodzony jest od tamtej pory corocznie  26  września.

EDJ w naszej szkole miał miejsce w tym roku 25 września.

Przedstawienie  SPIDERELLA  w wykonaniu klasy szóstej a  zauroczyło zarówno  kolegów i koleżanki z klas 1- 3 jak i nauczycieli obecnych na sali łącznie z Panią Dyrektor, która nauczyła dzieci  witać się  i żegnać po francusku.

Klasy 5 – 6  wykonywały plakaty  promujące  ciekawe miejsca w państwach europejskich. Uczniowie klas 7 i 8  natomiast  wykazywali się  wiedzą o krajach  anglosaskich  uczestnicząc  w konkursie  krajoznawczym  z wykorzystaniem  zdobyczy  współczesnych technologii  :))