Trudne drogi do Niepodległości

Jesteś tu: » Strona główna » Trudne drogi do Niepodległości

Trudne drogi do Niepodległości

25 października br. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs historyczny  „Trudne drogi do Niepodległości”. Konkurs został  zorganizowany przez naszą  szkołę  i Szkołę Podstawową nr 13. Konkurs został objęty honorowym patronatem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Katowice.

Gościem  imprezy był pan Waldemar Dróżdż przewodnik, społecznik i miłośnik historii, Przyjaciel naszej szkoły.

W konkursie wzięło udział 7 drużyn : SP nr 1, SP nr 8, SP nr 12, SP nr 13, SP 23 i SP 45. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością faktów z historii powszechnej i historii naszego regionu okresu I wojny światowej i czasów odradzania się naszej Ojczyzny.  Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Na podium stanęły trzy drużyny : SP nr18  zajmując I miejsce, II i III miejsce ustalone w dogrywce przypadły  kolejno  uczennicom SP nr 23 i SP nr 45.

Szczególne wyróżnienie przyznano uczniowi Szkoły Podstawowej nr 18  Szymonowi Rus.

Gratulujemy sukcesu naszym koleżankom Martynie Tenerle, Oli Zaborowskiej i Julii Stokłosa.

Dziękujemy kinu Helios za przekazane bilety do kina dla finalistów konkursu.