I Ty możesz zostać strażakiem !!!

Jesteś tu: » Strona główna » I Ty możesz zostać strażakiem !!!

I Ty możesz zostać strażakiem !!!

18 października 2018r. naszą szkołę odwiedził strażak Wiktor i przeprowadził dla uczniów klas 1-3 ciekawe zajęcia. Opowiedział na czym polega praca strażaka i przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru.

Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Nasz gość zaprezentował umundurowanie i ekwipunek strażaka. Niektórzy mieli okazję założyć kurtkę, spodnie i buty strażackie. Nie było lekko. Pozostali uczniowie ćwiczyli zasady resuscytacji.

Zajęcia te były bardzo pouczające i uporządkowały wiedzę uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy.

Panu strażakowi gorąco dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie naszym uczniom ,w ciekawy sposób,  wiadomości,  które być może kiedyś pomogą im uratować życie innej osobie. Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.