IV Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

29 października 2018 r. uczniowie klas 3-7 wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Zaprezentowane przez nich utwory emanowały umiłowaniem ojczyzny, wolności i rodzimej tradycji.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

I miejsce – Wiktorii Góreckiej z kl.6a za wykonanie piosenki „Ojczyzna” Marka Grechuty

i ex aequo Angelice Wyszyńskiej z kl.3a za przepiękną interpretację utworu „Jestem Polakiem”
II miejsce zdobyła Kinga Rek z kl.6a, który zaprezentowała utwór „Taki kraj”

III miejsce przyznano Aleksandrze Miśkiewicz, która zaśpiewała również  „Taki kraj”,

Wyróżnienie przypadło: Justynie Żak z kl.7a, Emilii Zych z kl.5c i Hani Paszyn z kl.4a.

Konkursowi przyświecały następujące cele: popularyzacja pieśni patriotycznej, uświadomienie jej roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej a także rozbudzanie zamiłowania do śpiewu solowego i zespołowego.

Wiktoria Górecka reprezentuje naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej w SP 16 w Sosnowcu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!