Obrazy zawitały do naszej szkoły…zakończenie projektu edukacyjnego

Uczniowie klas 6 i 7  pod kierunkiem p.Marii Kokot, nauczyciela plastyki realizowali projekt edukacyjny „Obrazy zawitały do szkoły czyli nowe życie dzieł sztuki”.

Najpierw zapoznali się dziełami sztuki, a następnie sami wcielili w ich bohaterów. Uczniowie zaczęli od przeglądania albumów i oglądanie filmów edukacyjnych. Następnie była próba namalowania kopii dzieła. Kolejny etap polegał na wcieleniu się w role postaci ze słynnych obrazów i wykonanie zdjęcia. Opracowali również plansze z informacjami dotyczącymi obrazu.

Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas Dni Otwartych w naszej szkole. Obejrzeć można było następujące dzieła: „Krzyk” Edvarda Muncha,”Złota muza”Pablo Piccasso "Dziewczynka z chryzantemami” i ”Portret dziewczynek” Olgi Boznańskiej, „Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego,”Dziewczyna z perłą" Jana Vermeera, "Mona Lisa"i "Dama z łasiczką” Leonardo da Vinci, „Gwiaździsta noc”Vincenta van Gogha,”Dziewczynka w niebieskim kapeluszu”Stanisława Wyspiańskiego oraz ”Dwaj mali przyjaciele” Tadeusza Makowskiego.