Wokół Trójkąta Trzech Cesarzy

Uczniowie klasy VI B uczestniczyli w IV Rajdzie Niepodległości. Organizatorem rajdu byli: oddział PTTK w Sosnowcu i Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miasta Sosnowiec.

Celem rajdu było upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Trasa rajdu prowadziła ścieżkami turystycznymi po Sosnowcu i wiodła do Trójkąta Trzech Cesarzy.

Uczestnicy rajdu spotkali się z przewodnikiem o godz. 9.00 obok budynku kościoła św. Joachima przy ulicy Generała W. Andersa. Spotkanie  rozpoczęło się wspólnym zdjęciem a potem już wędrówka.

Na trasie, o godz. 11.11 grupa wędrująca zatrzymała się, padła komenda do hymnu państwowego. Wśród  ozłoconych jesiennym słońcem traw, rozległ się Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu dzieci i młodzieży Rajdu Niepodległości.

Po trzech godzinach wędrówki  meta - Trójkąt Trzech Cesarzy została osiagnięta.. Tu też rozpoczęły się  uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskana Niepodległości przez Polskę. W spotkaniu  uczestniczył min. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i poseł na sejm Mateusz Bochenek. Zostały złożone kwiaty , uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe statuetki a potem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i spotkanie przy ognisku.