„Pola Nadziei” sadzenie cebulek żonkili

„Pola Nadziei”

sadzenie cebulek żonkili

której są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość   i ulotność życia.

 

Jesień to czas sadzenia roślin cebulowych i rozpoczęcia kampanii ,,Pola Nadziei”,  której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjów. Co roku w październiku w geście solidarności z osobami znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, w wielu miejscach na świecie, tysiące ludzi sadzi żonkile, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów. Ogólnopolska Kampania Pól Nadziei rozpoczyna się jesienią uroczystym tworzeniem pól, ogrodów lub kwietników żonkilowych   w wielu miastach w Polsce.

17 października wolontariusze z naszego  Szkolnego Klubu Przyjaciół Żonkila udali się do siedziby Zagłębiowskiego Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologicznego przy ulicy Hubala Dobrzańskiego 131 w Sosnowcu. Tam wspólnie  z wolontariuszami z sosnowieckich szkół i przedszkoli posadzili cebulki żonkili na wyznaczonych poletkach w ogrodzie wokół siedziby Hospicjum. 

 

Sprawdzili, jak rośnie i rozwija się nasze drzewko GRUJECZNIK - ,,Promyk Nadziei”.

NA GÓRĘ