USTANAWIALIŚMY GUINNESS WORLD RECORDS

ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W OGÓLNOPOLSKIEJ

LEKCJI  PIERWSZEJ POMOCY

Dziś w samo południe już po raz 7 - 110 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli ustanawiało rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. 16 października - to nie przypadkowa data - dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. Pierwsza próba pobicia rekordu odbyła się w 2013 roku - 83 111 osób z 1132 instytucji. Z roku na rok uczestników przybywa, w zeszłym, 2018 roku było aż 116 342 uczestników! Dziś pobiliśmy kolejny rekord! To wspaniałe, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce kolejny raz, w tej samej chwili pokazało, że umie udzielać pierwszej pomocy!

Nasza szkoła od lat współpracuje z Fundacją WOŚP, realizując program profilaktyczny ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Uczymy dzieci jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy na fantomach, które otrzymaliśmy od w/w fundacji. W całej akcji chodzi głównie o popularyzację resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Czy dzisiejsza próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy zakończyła się sukcesem?

O tym dowiemy się w przeciągu tygodnia.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła wzięła udział w tym ważnym wydarzeniem, które buduje odpowiedzialną postawę wśród uczestników. Jesteście niesamowici! Dziękujemy, że byliście!