Miedzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto odkrywania talentów, odwagi i wiary we własne siły. Wszystko zaczęło się od opowiadania Kropka Petera Reynoldsa, które stało się inspiracją do zorganizowania tego światowego wydarzenia. Opowiadanie prezentuje historię małej dziewczynki o imieniu Vashti. Wysłuchali jej uczniowie kl. II a podczas lekcji bibliotecznej. Przygoda Vashti stała się tematem dyskusji, jak pomóc sobie i innym w rozwijaniu zainteresowań i odkrywaniu własnych możliwości. Dzieci chętnie dzieliły się opowieściami na temat własnych talentów. Klasa odbyła także trening wyobraźni - każdy uczeń zaprezentował swój własny pomysł na rysunek z wykorzystaniem jednej pomarańczowej kropki, która stawała się elementem układu słonecznego, buźką wymyślonej postaci, słońcem w pejzażu, środkiem boiska piłkarskiego i wielu innych obrazków. Jeden z nich zdobi gazetkę ścienną przy bibliotece szkolnej.