Śniadanie daje moc - sprawozdanie

Wszystkim nam zależy,

aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy!!!

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają

siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień.”

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Zależało nam, aby wspólnie spożyty posiłek połączyć  z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki.

Wierzymy, że udział w programie oraz akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole.

zespół SzP

Podziękowania należą się

Wychowawcom oraz Rodzicom dzieci

za wspólne zaangażowanie się w akcję.