Zielona szkoła

ZIELONA SZKOŁA - od 3 – 17 czerwca 2019 r. uczniowie klasy 3 a przebywali w uroczej nadmorskiej miejscowości – Dziwnówek. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie mgr Agata Pawlik, mgr Edyta Cudak.

Wypoczynek dzieci przebiegał zgodnie z programem edukacji ekologicznej i zdrowotnej, polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Dzieci nauczyły się, jak samodzielnie funkcjonować w grupie rówieśniczej, poznały zasady zachowania się na terenie chronionym, sprawdziły się w formach aktywności ruchowej, przyrodniczej i plastycznej. Chętnie brały udział w zajęciach na basenie pod opieką ratownika. Uczestniczyły także w lekcjach poglądowych z przyrody i historii (wycieczki).

Pobyt dzieci w ramach „zielonej szkoły” w Dziwnówku należy do bardzo udanych, obfitował w wiele atrakcji, wrażeń i imprez. Naszym uczniom udało się połączyć naukę z  bezpiecznym i aktywnym wypoczynkiem.