Program edukacji stomatologicznej

W maju klasy pierwsze brały udział wogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.  Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Dla dzieci to najlepszy czas, aby pomóc   wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. Program obejmował: film do obejrzenia z uczniami arkusze dla dzieci z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, przewodnik dla rodziców.

W ramach Programu uczestniczyliśmy  w konkursie plastycznym, w którym to wygraliśmy  nagrody dla całych  klas.